Buckskin Girl – dziewczyna w skórzanej kurtce

buckskin girl dziewczyna w indiańskiej kurtce

W zagranicznych mediach sprawa znana jest pod nazwą “Buckskin Girl”. Atrakcyjna, rudowłosa 21-latka została odnaleziona martwa prawie 40 lat temu. Dopiero teraz, dzięki wykorzystaniu specjalistycznych badań, śledczy zidentyfikowali kobietę.

Na zwłoki Buckskin Girl trafiono 24 kwietnia 1981 roku. Zmasakrowane ciało leżało w rowie wzdłuż drogi na zachód od miasta Troy w Ohio. Zanim okazało się, kim naprawdę jest ofiara, przez 37 lat znana była jako „Bucksin Girl”. Pseudonim zaczerpnięty został za sprawą kurtki w jaką była ubrana.

buckskin girl
Kobieta została zabita

Zwłoki przy drodze

Buckskin Girl została uduszona, a także uderzona ciężkim przedmiotem w głowę. Do jej śmierci doszło od 36 do 50 godzin przed znalezieniem ciała. Wiele wskazywało na to, że miejsce, w którym znaleziono zwłoki nie było miejscem zabójstwa. Ofiara nie miała przy sobie żadnych dokumentów, ani przedmiotów pozwalających na identyfikację. Spekulowano, że mogła być autostopowiczką, która trafiła na mordercę psychopatę. Na jej ciele nie znaleziono śladów, które mogłyby świadczyć o tym, że została zgwałcona. Nie było również śladów wskazujących na jakąkolwiek aktywność seksualną.

Buckskin Girl nie miała na sobie butów, ani skarpet. Poza skórzanym poncho w indiańskim stylu, miała na sobie również sweter oraz jeansowe spodnie marki Wrangler. Zdjęcia jej garderoby zostały opublikowane w mediach. Śledczy mieli nadzieję, że może za sprawą tych fotografii komuś uda się zidentyfikować denatkę. Niestety tak się nie stało.

W sieci znaleźć można autentyczne zdjęcia zabitej dziewczyny. Fotografie przedstawiające martwe ciało.  Do mediów trafiło jednak kilka specjalnie przygotowanych grafik prezentujących wizerunek młodej kobiety za życia.

buckskin girl

Wygląd

Miała naturalnie rudo-brązowe włosy, a po bokach zawiązane dwa warkocze. Jej oczy były brązowe, a młodą twarz pokrywały licznie piegi. Nie miała braków w uzębieniu. Miała ok. 165 centymetrów wzrostu, i ważyła prawie 60 kilogramów. Na swoim ciele miała kilka blizn, ale nie były to ślady po operacjach.

Buckskin_Girl_side
Zdjęcie Buckskin girl wykonane podczas sekcji zwłok

Śledztwo

Nie było wątpliwości, że dziewczyna była ofiarą zbrodni. Śledczy ze stanu Ohio musieli zatem rozwiązać sprawę zabójstwa. Jeszcze tego samego dnia, w którym odnaleziono zwłoki, wykonano sekcję. Wtedy było już jasne, że przyczną zgonu było uduszenie. Wizerunek rudowłosej trafił do mediów kilka dni później. Pojawiło się co prawda wiele zgłoszeń, jednak żaden z tropów nie okazał się trafiony. Ciało niezidentyfikowanej dziewczyny w indiańskiej kurtce zostało pochowane na cmentarzu Riverside. Na nagrobku widniał napis Jane Doe.

Buckskin Girl grave
Osoby o nieznanej tożsamości figurują w USA pod nazwiskiem DOE

Przed pochówkiem ściągnięto jeszcze odciski palców. Było to możliwe, ponieważ zwłoki odnalezione zostały niedługi czas po zgonie i ciało zachowane było w całkiem dobrym stanie. Zabezpieczono również materiał DNA, a także informacje związane z uzębieniem.

dziewczyna w indiańskiej kurtce
Spodnie, które kobieta miała na sobie w momencie śmierci
Sweter, który miała na sobie ofiara

  Ofiara seryjnego mordercy?

Ta hipoteza bardzo często pojawiała się w przypadku tej sprawy. W latach 80. Na terenie stanu Ohio doszło do kilku niewyjaśnionych zabójstw i zaginięć młodych kobiet. Spekulowano, że za wszystkim stoi seryjny morderca. Według szacunków, mógł mieć na swoim koncie od 7 do 10  ofiar.  Zazwyczaj były to prostytutki lub tancerki erotyczne ze stanu Ohio oraz pobliskich terenów. Niektóre z innych zbrodni były podobne do okoliczności śmierci rudowłosej dziewczyny w indiańskiej kurtce. Oficjalnie jednak tej zbrodni nie połączono z żadnym innym przestępstwem.

 

Rozwój techniki

W 2008 roku zabezpieczone ślady zostały wprowadzone do narodowego systemu osób niezidentyfikowanych i zaginionych w Ameryce. DNA, odciski palców jak również karta dentystyczna była prównywana z zaginonymi osobami. Niestety działania te nie przynosiły rezultatu. Tożsamość młodej kobiety wciąż pozostawała nieznana.

 

W 2016 roku organizacja National Center of Missing and Exploitet Children, zajmująca się zaginięciem dzieci zaprezentowała dobre jakościowo komputerowe grafiki przedstawiające wizerunek dziewczyny. Na pierwszym obrazie Jane Doe miała dwa warkocze. Na drugim zdjęciu Buckskin Girl miała rozpuszczone włosy.

dziewczyna w indiańskiej kurtce progresja wiekowa

W kwietniu 2018 roku w mediach pojawił się komunikat dotyczący sprawy. W końcu po 37 latach od dokonanej zbrodni udało się zidentyfikować ofiarę. Dzięki przeprowadzonym przez DNA Doe Project badaniom ustalono, że rudowłosa Buckskin Girl  to Marcia King, pochodząca z oddalonego o blisko 1000 km Litlle Rock w stanie Arkansas. Rodzina Maricii niegdy nie zgłosiła jej zaginięcia na policję, dlatego identyfikacja trwała tak długo. Do ustalenia tożsamości wykorzystano technikę nazywaną genealogią genetyczną, która pozwala ustalić pochodzenie danej osoby i jej potencjalnych krewnych. Dzięki tym badaniom udało się dotrzeć do rodziny zamordowanej. Później przeporwadzono dokładniejsze badania DNA i uzyskano ostateczną odpowiedź.

Marcia King bucskin girls
Marcia King

Bardzo ładna dziewczyna, rudowłosa z pięknym hipnotyzującym uśmiechem. Musicie przyznać, że podobieństwo jest duże. Jednak pomimo tego przez lata nie znalazł się nikt, kto połączyłby ofiarę zabójstwa z zaginioną 21-latką. Matka zamordowanej Maricii przez lata nie zmieniała adresu, ani nawet numeru telefonu. Wierzyła, że jej ukochana córeczka w końcu wróci, lub da jakiś znak.

Marcia King bucskin girls
Marcia King w chwili śmieci miała 21 lat

Od  zbrodni minęło już prawie 40 lat, więc możliwe, że sprawca, lub sprawcy zabójstwa nie żyją. Jednak teraz, gdy udało się zidentyfikować ofiarę, śledczy będą próbowali dotrzeć również do zabójcy, choć pełne zakończenie śledztwa  na pewno nie będzie łatwym zadaniem.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here