preloder
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dziś trochę bardziej lajtowy odcinek. Wyjątkowo nie będzie to omówienie jednej konkretnej sprawy. Widzicie już po tytule podcastu o co chodzi, więc nie będę sztucznie trzymać Was w niepewności. Jestem wielkim fanem literatury faktu, która dotyczy zbrodni. Głównie polskich zbrodni. Takich książek ostatnio pojawia się u nas coraz więcej. Sami na pewno widzicie odwiedzając Empik lub inne księgarnie, że mamy w czym wybierać. Sylwetki seryjnych morderców, tajemnicze zaginięcia, niewyjaśnione zbrodnie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ja czekam na każdą nową premierę z wielką niecierpliwością. Jednak zakładam, że wśród osób słuchających tego odcinka są również Kryminatorzy, którzy jak dotąd nie mieli zbyt dużej styczności z książkami o tej tematyce. Jeżeli Ty jesteś taką osobą, to zazdroszczę, ponieważ masz sporo ciekawych pozycji do nadrobienia.

książki o prawdziwych zbrodniach

Początkowo chciałem wypuścić całe zestawienie jako jeden odcinek, ale tak się rozpisałem, że podzielę to na dwa podcasty. Tym bardziej, że zależy mi na regularności bardziej niż na długości odcinków, a w związku z tym, że ostatni tydzień spędziłem w górach na realizacji materiału (wspominałem o tym ostatnio), to nie byłbym w stanie przygotować niczego na kolejny poniedziałek. A wiem, że wiele osób czeka na te poniedziałkowe kryminatoryjne poranki lub wieczory i gdybym odpuścił publikację czułbym się z tym nieswojo i dziwnie.

Często pytacie mnie o książki, które polecam. Przyznam, że ten odcinek jest także lekkim ułatwieniem dla mnie. Od teraz za każdym razem gdy ktoś mnie o to zapyta po prostu podeślę link do tego podcastu. Jeżeli więc chcecie zrobić prezent swojej dziewczynie, znajomemu, albo sami szukacie dobrej lektury, to ten podcast może Was zainteresować. Przygotowałem TOP książek, które uważam za najciekawsze. Większość to książki polskich autorów, ale jest również kilka wyjątków. Pokrótce omówię każdy z przedstawianych tytułów oraz spróbuję przekonać Was, dlaczego warto sięgnąć po te lektury.

Jakie książki literatura faktu

Słuchaj podcastów na: