preloder
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Kontynuujemy temat profilowania kryminalnego. Jednak tym razem skupimy się raczej na tym, jak w ogóle zostać profilerem? Jakie studia należy skończyć, jak wyglądają początki tej pracy. Na ten temat porozmawiałem z Janem Gołębiowskim. Psycholog kryminalny powiedział mi początkach swojej kariery.

Na pewno to praca ciekawa i fascynująca sam miałem takie marzenia gdy studiowałem wiec rozumiem tych młodych ludzi – może moich następców, że to ich pasjonuje. Nie ma nic bardziej ciekawego i tajemniczego niż umysł ludzki, a gdy spotykamy się z umysłem, który jest tak różny od naszego, który przekracza dla nas niewyobrażalne granice jak  zrobienia krzywdy  drugiej osobie i pozbawienia kogoś życia, to tym bardziej jest o intrygujące.

Jan Gołębiowski profiler

Na początku kariery na pewno trzeba mieć trochę szczęścia, może i trochę znajomości oraz dużo zapału do pracy. Obecnie profilowanie staje się coraz popularniejsze. Policja i prokuratura obecnie korzysta z pomocy profilera częściej niż kilka lub kilkanaście lat temu.

Jak wygląda praca profilera w Polsce od kuchni? Jak wyglądał początek kariery u Jana Gołębiowskiego? Więcej w podaście Kryminatorium!

Słuchaj podcastów na: