preloder
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Podcast jest dopełnieniem historii, która pojawiła się na kanale NIEDIEGETYCZNE. Zanim przystąpicie do słuchania polecam zapoznać się z filmem:

To jedna z najbardziej tajemniczych i wstrząsających spraw, z jakimi miałem do czynienia. W Kryminatorium próbujemy zrekonstruować zbrodnię minuta po minucie.

 Kiedy dokładnie zaatakował sprawca?

W jaki sposób broniła się ofiara?

Czy miała szansę przeżyć?

Wyniki sekcji zwłok.

Zabójstwo ul. Szczuczyńska

 

W czasie gdy doszło do ataku, sąsiadka Grabińskich widziała pod ich domem tajemnicze osoby. Para miała ok. 30 lat, włosy koloru blond. Kobieta odnosi wrażenie, że to obcokrajowcy. Wyglądali na obywateli krajów Skandynawii. Czy były to osoby, które współpracowały z mordercą? Czy może samochód pojawił się przed domem właśnie o tej porze zupełnie przypadkowo? Tego nigdy nie udało się ustalić

 Małgorzata miała podcięte gardło. Możliwe, że po związaniu rąk dawała jeszcze znaki życia. Może zabójca chciał mieć absolutną pewność, że kobieta nie przeżyje. Silnym i zdecydowanym ruchem przecina przednią część szyi oraz tchawicę. Rana cięta  ma długość 12 cm, szerokość rany miejscami dochodzi aż do 6 cm. Nico wyżej kolejna rana – mniejsza. Z informacji protokołu sekcyjnego będzie można później przeczytać, że cięcie niemal całkowicie przecięło tchawicę. Lekarz, który badał ciało oszacował czas zgonu. To 9:35.

Grób Małgorzaty znajduje się Cmentarzu Katedralnym w Sandomierzu
Grób Małgorzaty znajduje się Cmentarzu Katedralnym w Sandomierzu

 

 W 2004 roku o sprawie stało się głośno. W ogólnokrajowej prasie zaczęły pojawiać się informacje na ten temat hipotezy łączącej śmierć kobiety z procesem w sprawie zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki. Sprawca miał posiadać niedokładne rozpoznanie co do tożsamości swojej ofiary przez co pomylił dwie kobiety o takim samym nazwisku. Te dwie kobiety w dodatku mieszkały w niewielkiej odległości od siebie.

Więcej o sprawie w odcinku Kryminatorium nr 48.

Słuchaj podcastów na: